13 oktoober 2019

Nädalavahetusel Kagu-Eestis

 Paari nädala eest tekkis mõte liikuda Kagu-Eestisse, eelkõige Rõuge kanti, kust plaanisime üle vaadata pesapuu, ööbikuoru, vesioinad ja muu sealkandi vaatamisväärsused, kuna nii mõnigi meie seltskonnast ei olnud varem sinna sattunud. 
 Kuna minu laupäeva hommikupoolik oli eelnevalt juba sisustatud, siis hakkasime Tallinnast liikuma alles kella neljast peale lõunat. Sellele vaatamata jõudsime Rõugesse just päikeseloojangu hetkeks, et seda pesapuu korvist nautida.
 Teadsime, et sealsamas pesapuu ligi on ka vesioinad. 
Käisime ära ka vesioina juures
õigemini kahe vesioina. 
 Ööbikuoru matkaraja jaoks kiskus juba pimedaks, vaatasime vaid raja üle ... eks jääb järgmiseks korraks. Pesapuu aga säras juba tuledes.
 Kõrguse kartjatele ei ole pesapuu parim paik ronimiseks, sest nii pesade põhjad kui trepid paistavad korralikult läbi. :)
 Väikeses kohas nii palju vaatamis ... ka Eesti Ema monument asub Rõuges.
 Pühapäeval Võru poole liikudes läbisime ka Kanepi aleviku, 
 mille servast leidsime kanepi labürindi ... milline tore idee :)
 Kõik, kes elevile nüüd nende piltide peale läksid, rahunege maha ... tegemist siiski vaid tööstusliku kanepiga. :) 
Võru ....khmmm ... kuidas seda nüüd viisakalt öelda?
 Võru on minu jaoks enda peaväljaku ära rikkunud ... 
 minu jaoks ei piisa sellest, kui terve väljak võru moodi asju täis toppida.  
Üksikud detailid on ju põnevad, kuid kui kogu kompotti vaadata, siis on vaid üks tohuvabohu ... kui Rakvere peaväljak mulle oma kiiksuga meeldib, siis võru peaväljak ajab mind segadusse ja õlgu kehitama. 
 Ainus mis mulle selle juures meeldis, olid need tänavalaternad ... ka neist üksi oleks võru sümbolina piisanud ... ja muidugi meeldis mulle, et peaväljaku äärde jäi Jüri tänav. ;)
 Kiikasime ka Tamula järve äärde
 ja püüdsime üles leida Navitrolla maalingutega majad.
 Ega see ei olnudki lihtne ettevõtmine. 
 Kohalikelt teed küsides suunati meid siia ja sinna. 
 Igas osutatud suunas me ka ühe maja muidugi leidsime, algselt otsisime aga seda kaelkirjakuga maja, mille leidsime viimasena. Ega kohalikud elanikud ei olegi nii väga kursis, kus need majad kõik asuvad. :)
 Võru peaväljakul jäi infotablool silma ka Lasva veetorni galerii, kus asub musikaalne trepp. Ei ole sellest kohast enne midagi kuulnud, aga kõrvalepõige tasus ära. Päris tore oli seal trepil helidega mängida .. soovitan soojalt ise üle see paik vaadata.
 Teel Peipsi äärde põikasime sisse ka Mooste mõisa juurde, kus veidi jalgu sirutasime.
 Peipsi äär oli lõppsihtmärgiks sibulate pärast. ... no kui aus olla, siis ostsin Varnja külast vaid ühe  sibulavaniku ja veidi küüslauku ... aga asi seegi. :)
Alatskivis kinnitasime ühes pubis oma keha ja algaski sõit kodupoole. Oli tore nädalavahetus.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar